İçe Dönük Karaktere Sahipseniz Seçmeniz Gereken Branşlar

İçe Dönük Karaktere Sahipseniz Seçmeniz Gereken Branşlar

İçe dönük karakter yapısı pek çok insanın sandığı aksine iletişim becerileri zayıf, utangaç kişiler demek değildir. Bu daha çok sosyal enerji ile ilgili bir terimdir. İçe Dönük karaktere sahip insanlar sosyal etkileşimlerden enerji kaybeden ve yalnız zaman geçirmekle huzur bulan insanlardır. 

Medscape’in 2020 Hekim Yaşam Tarzı ve Mutluluk Raporuna göre, doktorların yaklaşık %35’i kendini içe dönük olarak tanımlamaktadır, diğer %38 ise kendini karışık olarak tanımlamaktadır.

Şimdi sizlere insanlarla sık sık iletişim kurarak enerjinizi tüketmeyecek branş tavsiyesinde bulunacağız.

 1. Radyoloji
  Radyologlar zamanlarının büyük bir bölümünü odada tek başına görüntüleme yorumlayarak geçirirler veya hiç hastaneye gelmeyip, evden dahi yorumlayabilirler. Tabi ki girişimsel işlemler, biyopsiler de hizmetler arasında yer alır ancak yüz yüze hata iletişiminin az olduğu enerjinizi kendinize sakladığınız bir branştır.
 2. Patoloji
  Radyoloji gibi klinisyenlerin tedavilerini şekillendiren destek bir branştır. Laboratuvarda yoğun mesailer harcayarak daha çok patolog arkadaşlarınızla fikir alışverişinde bulunduğunuz, tamamen size ait bir çalışma alanına sahipsinizdir.
 3. Anesteziyoloji
  Ameliyat öncesi ve ameliyat sonrası hastalarla ilgilenen, cerrahın can simidi bir branştır anesteziyoloji. Hastalar ile daha çok pre-op sırasında iletişim kurduğunuz, sosyal enerjinizi tüketmediğiniz bir branştır. Hastalardan çok cerrahlar ile iletişim kuruyor olabilirsiniz.
 4. Klinik Dışı Tıbbi Kariyer
  Biyokimya, mikrobiyoloji, anatomi, fizyoloji gibi temel bilimlerin tıp literatürüne ve bilimine etkisi tartışılmaz, hiç hasta görmeyeyim, zamanım ve enerjim bana ve sevdiklerime kalsın derseniz, kendinizi bilimsel havuza katkı vermeye bu branşlarda rahatlıkla adayabilirsiniz
chicago-city-skyline-usa-2022-01-19-00-13-14-utc

Eğitimler hakkında detaylı bilgiye mi ihtiyacın var?

Formu doldur, uzman doktorumuz cevaplasın!

İlgili Yazılar