MİKROBİYOLOJİ

MİKROBİYOLOJİ

Mikrobiyoloji USMLE’ de oldukça fazla multidisipliner yaklaşım gerektiren branşlardan biridir. Bakıldığı zaman göz korkutabilir ancak yaklaşımı ve üzerinde durulması gereken yerleri öğrendikten sonra kolay kolay soru kaçırılmayacak bir branştır.

Ancak farmakoloji ile beraber gelen sorularında (antibakteriyel, antifungal, antiviral ajanlar) oldukça zorlayıcı olabilmektedir. Genelde daha kolay yapılan sorular vaka-sebep olan patojen ilişkisini sorgulayan sorulardır. Bunun için patojenlerin spesifik özelliklerinin bilinmesi yeterli olabilse de işin içinde tedavisi de sorgulandığında öğrenci açısından zorluk derecesi artmaktadır. Bunu çözmenin en kolay yolu ise konuları çalışırken aynı zamanda farmakoloji açısından tedavilerin de birlikte çalışılıp ezberin beraber yapılmasıdır.

Mikrobiyoloji için 2 kaynak yeterlidir. Bununla ilgili yine USCAMP’ ten destek alabilirsiniz. Unutulmamalıdır ki az kaynak çok tekrar her zaman daha verimli olacaktır. Bu sebeple çok kaynak ile kafanızı karıştırmamanızı tavsiye ederiz.

chicago-city-skyline-usa-2022-01-19-00-13-14-utc

Eğitimler hakkında detaylı bilgiye mi ihtiyacın var?

Formu doldur, uzman doktorumuz cevaplasın!

İlgili Yazılar