USMLE Step 1 İçin Patoloji

USMLE Step 1 İçin Patoloji

USMLE Step 1 için en önemli konu başlığımız şüphesiz patolojidir. Kliniğe en yakın branş olduğu düşünüldüğünde ve USMLE’de karşımıza oldukça çok vaka sorusu çıkacağını düşünürsek en kritik branşın patoloji olduğu aşikardır.

Buradaki bir diğer konu ise patoloji sorularının bir bölümünün karşımıza multidisipliner olarak çıkacağıdır. Örnek vermek gerekirse bir farmakoloji, mikrobiyoloji veya fizyoloji sorusunun vaka içine yedirilerek sorulmasıdır. Bunun için özellikle USCAMP’ in tavsiye ettiği çalışma tarzı da multidisipliner ve vaka üzerinde durularak yapılan çalışma tipidir. Bir USMLE öğrencisi çok iyi bir farmakoloji bilgisi ile tüm farmakoloji sorularını yapamaz. Mutlaka bunun yanında patoloji de bilmelidir.

Peki bu kadar önemli olan bu branşa nasıl çalışmalıyız ?

Bu noktada USCAMP ‘ in önerdiği kaynakları birebir görüşmelerinizde öğrenebilirsiniz ve çok daha hızlı bir çalışma temposuna ulaşabilirsiniz.

Son olarak şunu da belirtmeliyiz ki patolojide oldukça fazla özel isim bulunmaktadır. Örnek olarak “psammoma bodies” verebiliriz. USMLE sorularında direkt olarak özel isimler sorgulanmaz. Sorgulanan özel ismin neyi anlatmak istediğidir. Yani “psammoma bodies” yerine “microscopic calcific collections” vb. şeklinde kullanılacaktır. Bu ve benzer birçok ipuçları derslerimizde zaten öğrencilerimize sunulmaktadır.

chicago-city-skyline-usa-2022-01-19-00-13-14-utc

Eğitimler hakkında detaylı bilgiye mi ihtiyacın var?

Formu doldur, uzman doktorumuz cevaplasın!

İlgili Yazılar