USMLE SÜRECİNE NE ZAMAN HAZIRLANMAYA BAŞLAMALIYIZ ?

USMLE SÜRECİNE NE ZAMAN HAZIRLANMAYA BAŞLAMALIYIZ ?

USCAMP’e gelen en sık sorulardan biri olan “ABD’ de tıpta uzmanlık yapmak için sürece ne zaman başlanmalı ?” sorusunun cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Öncelikle şuna dikkat edilmelidir ki ABD’deki süreç Türkiye’den oldukça farklı olup USMLE sınavı dışında birçok süreci içinde barındırmaktadır. Örnek olarak yapılması gereken stajlar (Research,Observership ve Clerkship), referans mektupları, CV hazırlama vs.

Bu sebeple bu sürece ne kadar erken başlanırsa doktor ve doktor adaylarımızın MATCH şansı bir o kadar artacaktır. Süreci zaman yaydıkları için de psikolojik olarak daha rahat olarak bir çalışma düzenleri olacaktır.

1.sınıftan itibaren süreçle alakalı doğru bilgilere ulaşılması, 6 senenin planlanması ve harekete geçilmesi primer tavsiyemizdir. Kursiyerlermize de bu nedenle bir kere kayıt oldukları takdirde kurumumuzu sınırsız kullanma hakkı tanıyoruz, her sene derslere gelip mentorluk hizmetimizden faydalanabilmelerini sağlıyoruz.

Sırasıyla tavsiyelerimiz şunlardır;

  1. İngilizce seviyesinin olabildiğince üst düzeye çıkarılması
  2. Komitelerde görülen konuların önerdiğimiz USMLE kaynaklarından tekrar edilmesi
  3. Yaz aylarında maddi durumunuz el verdiği sürece ABD’de stajlarda bulunmak
  4. Motivasyonunuzu yüksek tutmak için USMLE çalışma partneri bulmak
  5. En üst düzeyde tıpta kariyer imkanınıza giden bu yolda olduğunuzu unutmamak

Aklınıza takılan sorularınıza yanıt almak ve süreçle ilgili daha ayrıntılı bilgi almak için ofisimizden randevu alıp ücretsiz olarak bizimle birebir görüşebilirsiniz.

USCAMP olarak tüm süreçte yanınızdayız.

chicago-city-skyline-usa-2022-01-19-00-13-14-utc

Eğitimler hakkında detaylı bilgiye mi ihtiyacın var?

Formu doldur, uzman doktorumuz cevaplasın!

İlgili Yazılar