USMLE ve ABD’de Doktorluk İçin 2. Sınıfta Ne Yapılmalı?

USMLE ve ABD’de Doktorluk İçin 2. Sınıfta Ne Yapılmalı?

Komiteler ve USMLE

2. sınıfa başlandığında artık komiteler klinik ile daha paralel gitmeye başlar. Bu süreçte eğer tek başınıza USMLE çalışmayı düşünüyorsanız adaptasyon için yapabileceğiniz en iyi yöntem aktif komite konularınızı USMLE kaynaklarından da çalışmak sizi süreçte oldukça ileriye taşıyacaktır. Bu noktada doğru kaynak seçimi ve çalışma planı yapmanız oldukça verimli olacaktır. Bunun için de USCAMP ile iletişime geçip süreci kendiniz için hızlandırabilirsiniz.

ABD’de Staj

Artık 2. sınıf olduğunuz için özellikle “Research / Araştırma” tipinde bir yaz stajı yapmak sizin için faydalı olacaktır. Bu hem erken dönemde iyi bir motivasyon hem de ABD’de iyi bir network imkanını sizlere sunacaktır. Eğer finansal olarak zorlanmayacaksanız mutlaka kendinize bir yaz stajı ayarlamalısınız. 

USCAMP 

USCAMP’te ücret SADECE 1 KERE ödenir. Bu ödeme sonrası sınırsız (isterseniz 10 yıl) şekilde hem eğitim hem de danışmanlıktan faydalanabilirsiniz. Bu sebeple bu süreçte bir kurum ile çalışmak istediğinizde tüm süreçte yanınızda olacak USCAMP’i tercih edebilirsiniz. 

USCAMP Erken Dönem Kayıt Avantajları 

  • Planlaması daha erken yapılır, bu sayede süreç çok daha sorunsuz ilerler
  • Daha fazla ve daha sık ders / eğitim alır ve USMLE’yi daha erken dönemlerde verebilir
  • Fakülte derslerine destek olması açısından USCAMP öğrencilerine ücretsiz verilen Medotomy’yi (www.medotomy.com) daha erken kullanmaya başlar
  • Sadece USMLE için değil TUS için de birçok kişiden daha avantajlı konuma geçer
  • Örneğin 2. Sınıfta USCAMP’e kaydolan bir öğrenci 4. Sınıfta kaydolana göre 2 sene daha fazla hizmet alır ve daha düşük ücretle kayıt olmuş olur
chicago-city-skyline-usa-2022-01-19-00-13-14-utc

Eğitimler hakkında detaylı bilgiye mi ihtiyacın var?

Formu doldur, uzman doktorumuz cevaplasın!

İlgili Yazılar